امروز: سه شنبه 25 مرداد 1401
دسته بندی محصولات
بخش همکاران

دانلود تحقیق در مورد اسبها

دانلود تحقیق در مورد اسبها دسته: دام و طیور
بازدید: 15 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 69 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 9

اسبها دارای خصوصیات و احساسات فردی هستند آنها موجوداتی میکانیکی با مجموعه ای از الگوهای رفتاری نیستند ، پس عادات بدی را در زمان های مختلف از خود نشان می دهند عادات بد عموما نتیجه شرایط تعلیمی یا وضعیتی است اسبها با رفتار بد به دنیا نیامده اند این ما انسانها هستیم که گاهی این رفتارها را به آنها تحمیل می کنیم

قیمت فایل فقط 18,000 تومان

خرید

همه چیز درباره عادات بد اسب

اسبها دارای خصوصیات و احساسات فردی هستند. آنها موجوداتی میکانیکی با مجموعه ای از الگوهای رفتاری نیستند ، پس عادات بدی را در زمان های مختلف از خود نشان می دهند. عادات بد عموما نتیجه شرایط تعلیمی یا وضعیتی است. اسبها با رفتار بد به دنیا نیامده اند. این ما انسانها هستیم که گاهی این رفتارها را به آنها تحمیل می کنیم.

عادات بد در اصطبل

عادات بد در اصطبل اغلب به علت خستگی ایجاد می شود. درمان چنین مشکلی باید اولین مسیری باشد که طی می کنیم. البته ، واضح است اجتناب و جلوگیری از چنین مشکلاتی در درجه اول ایجاد تحریکات منظم و متناسب برای اسب است.

گاز گرفتن آخور زمانی روی می دهد که حیوان جسم مادی ( در آخور ، دستگاه تغذیه و غیره ) را با دندان هایش محکم می گیرد و نفس نفس می زند. نتیجه این حرکت دندان های لب پریده و فرسوده جلویی و مشکلات مزاجی مانند التهاب روده بزرگ یا نفخ را موجب می شود. از گاز گرفتن آخور با تسکین کسالت حیوان یا توسط پوشش دادن سطوح جذاب با ماده ای بد طعم اما بی ضرر جلوگیری می شود.

این عمل نیز عموما ناشی از خستگی است که حیوان به طور مستمر سر و بدنش را به اطاف می جنباند. در حالات شدیدتر ، این کار موجب استرس و از دست دادن سلامتی اسب می شود. از بین بردن این حرکت در اسبها که عادتی جدی و پایدار است مشکل می باشد و گاهی اوقات غیر قابل درمان به حساب می آید. با نصب یک نرده  v شکل در قسمت الایی در آخور می توان از جلو و عقب رفتن اسب جلوگیری نمود ، هر چند که اغلب اسبها در این صورت به عقب رفته و به مارپیچ رفتن در آخور ادامه می دهند. 

راه دیگر بر طرف نمودن این علائم ، دادن وعده های منظم غذایی کوچک به اسب است تا حیوان را مشغول نگاه داریم.پاره کردن قالیچه و خوردن محل کاه و پوشال نیز از علائم خستگی هستند. به طور کلی مشغول نگه داشتن حیوان با تمرینات منظمو وعده هایی غذایی مکرر ، بهترین درمان برای این عادات است.تعویض محل کاه و پوشال با شیء ای غیر خوردنی مثل کاغذ روش دیگری برای مایوس نمودن اسب از خوردن محل کاه و پو شال است. هدف اصلی باید از بین بردن دلایل پنهان خستگی باشد تا از وقوع عادت های بد بیشتر جلوگیری کنیم.

اسبها مشکلات سوارکاری بسیاری می توانند ایجاد کنند. چنین عاداتی اکثرا نتیجه درد قلبی ، عادت بد و یا تعلیم نا کافی می باشد.بسیاری از اسبها عادت آزار دهنده ای را در خود افزایش داده اند. این عادت راه رفتن در هنگام سوار شدن بر آنها است. این کار احتمالا به علت ضربه خوردن به دنده ها یا کشیده شدن دهنه در زمان سوار شدن در گذشته است. در این صورت ، نمی توان اشب را به خاطر سر پیچی مقصر دانست . اکنون ضروری است که اسب را دوباره تعلیم داده و به او اطمینان خاطر داد که هر زمان سوار او می شوید هیچ دردی نخواهد داشت. به همین شکل ، ناراحتی ناشی از قرار دادنساز و برگ است به شکل نا مناسب موجب بی قراری و بالا و پائین پریدن حیوان می شود. یراق اسب باید به طور منظم بازرسی شودتا از هماهنگی و تناسب آن اطمینان حاصل شود.

سر باز زدن

این حرکت  نمونه ای است از رجوع اسب به غریزه خود که از شیئ بالقوه نگران کننده دوری می کند. در این حالت ، باید به اسب اطمینان خاطری به گونه ای نرم و ملایم اما جدی و قطعی داد. این حرکت برای اسبهایی که مجاز به بدرفتاری و سر باز زدن در گذشته بوده اند ، حرکتی عادی است.

رم کردن

عادت بسیار خطرناکی است که بسیاری از اسبها از خود نشان میدهند. به طوری که بسیار رایج است. رم کردن نتیجه عدم تناسب یراق و استفاده تند و خشن از دهنه که به جای سلطه سوارکار حیوان را به درگیری با سوارکار تشویق می کند. همچنین هنگامی که اسب ترسیده است به غریزه رم کردن رجوع می کند. حیوان برای این کار نباید تنبیه شود بلکه یک غریزه کاملا طبیعی است و به اطمینان بخشی متین و با وقاری نیاز دارد.

به زمین اند اختن سوار

رفتاری كه اسب از آن به عنوان روشی برای نپذیرفتن یا تكان دادن فرد متجاوز استفاده میكند.در چنین حالتی اسب سوارش را به زمین میاندازدتا از ناراحتی ایجاد شده توسط سواركار یا یراق خود را آماده سازد.به زمین انداختن سوار ممكن است نشانه شور و هیجان شدیداسب باشد كه امری غیر معمول نیست و در این حالت هشداری سریع به حیوان مناسب است.

بلند شدن

عادت خطرناكی است كه حیوان به روی دو پای عقبی خود بلند میشود.این حركت عموماً نمایش تسلط است و با آن باید جدی برخورد كرد خصوصاً در دوران اولیه عمر حیوان.اسبی كه عادت كرده بر روی دو پا بلند شود بسیار خطرناك است و بهترین كار سپردن آن به سواركاران و مربیان بسیار با تجربه است.

همه چیز درباره غرایز اسب

سواركاری موفقیت آمیز به آگاهی و درك غرایز طبیعی اسب نیاز دارد.اما حتی قابل اعتمادترین حیوان نیز میتواند غیر قابل پیش بینی باشد.این وضعیت هنگامی پیش می آید كه حیوان احساس میكند تحت كنترل است و در نتیجه غرایز طبیعی حیوان خود را نشان میدهند.

در طول اعصار,بشر با موفقیت با اسب پیوسته و به شیوه ای هماهنگ با او كنش متقابل داشته است.اسبهای وحشی حیوانات گله ای هستند كه شیوه دفاعی آنها جنگ یا فرار است.

در واقعوعلت اصلی بسیاری از جنبه های رفتاری اسب دو غریزه اساسی هستند كه بقای حیوان در حیات وحش به آنها بستگی دارد:

-غریزه قدرتمند گله ای بودن

-توانایی سریع دویدن و فرار كردن از درد سر

قیمت فایل فقط 18,000 تومان

خرید

برچسب ها : عادات بد اسبها در اصطبل , تحقیق درباره اسبها , سن بلوغ اسبها , آیا سن یا جنس اسبها بر رفتار تاثیر می گذارند , سر باز زدن اسبها , رم کردن اسبها , غریزه گله , همه چیز در مورد ارتباطات اسب , به زمین اند اختن سوار , همه چیز درباره غرایز اسب , بلند شدن اسب

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر